„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2024 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski”.

Zapisy do Civic Up! Academy - bezpłatnej szkoły letniej dla młodzieży

Data publikacji:
Civikup.webp
Ruszyły zapisy do Civic UP! Academy, szkoły letniej dla młodzieżowych aktywistów i aktywistek zaczynających przygodę z działaniami społecznymi. Organizowana przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację Wspomagania Wsi i Ambasadę USA w Polsce szkoła letnia odbędzie się w lipcu tego roku. Rekrutacja trwa do 16 kwietnia 2023 r. 
Civic Up! Academy to bezpłatna szkoła letnia dla osób w wieku 15-18 lat, które zaczynają przygodę z działaniami społecznymi, lubią robić coś na rzecz innych i z innymi i chcą zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie. Od 2018 r. Civic UP! Academy ukończyło niemal 80 młodych osób z całej Polski. 
Inspiracja i praktyczna wiedza 
Szkoła letnia stawia na praktyczne i aktywne metody pracy włącznie ze zrealizowaniem przez uczestników własnych działań społecznych. Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów i aktywistów społecznych. Ważnym aspektem Civic UP! jest możliwość spotkania się 18 aktywnych młodych osób z całej Polski, wspólne realizowanie zadań, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów. 
Własny projekt z dofinansowaniem 
W tym roku po raz drugi uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. W zadaniu tym młodzi aktywiści i aktywistki zostaną wsparci i wsparte przez doświadczonych mentorów i mentorki. Każde działanie będzie dofinansowane kwotą do 500 zł. 
Do kogo skierowany jest program? 
Do rekrutacji zapraszamy dwuosobowe drużyny złożone z osób, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia aktywistyczne i są w wieku szkoły ponadpodstawowej. Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest również jednym z wymagań programu.
Terminy, miejsce spotkania i zgłoszenia 
Civic Up! Academy odbędzie się w dniach 23.07. - 01.08.2023 r. w Warszawie. 

Osoby chcące wziąć udział w szkole letniej muszą przesłać swoje zgłoszenie do 16 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego 
https://rejestracja.ceo.org.pl/cua2023
Więcej informacji dotyczących szkoły letniej, rekrutacji i warunkach uczestnictwa  na stronie
https://civicupacademy.notion.site/civicupacademy/Civic-UP-Academy-a0b0e99289b24ecda9f42343f45cf981