„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2024 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski”.

Członkowie Stowarzyszenia LGD „Okno Południowej Wielkopolski” świętowali wspólnie urodziny

Data publikacji:
tort.webp
Sala pełna uśmiechów i gwar rozmów – to właśnie obrazek, jaki zobaczył każdy, kto uczestniczył w wyjątkowym spotkaniu zorganizowanym 11 grudnia 2023 r., w Restauracji Impuls w Zdunach, z okazji 15-stych urodzin Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski”.
 
W spotkaniu wzięli udział m.in. włodarze oraz reprezentanci gmin: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce, Raszków, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, a także przedstawiciele sektora społecznego i gospodarczego z obszaru działania Stowarzyszenia.
 
Była to nie tylko kolejna rocznica, ale również powód do świętowania wspólnoty, przyjaźni i wspólnie osiągniętych celów. Wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia była rezultatem zaangażowania oraz zapału każdego członka, który wnosił swoje unikalne spojrzenie i energię do realizacji działań Stowarzyszenia.
 
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć emocji, wzruszeń i wspomnień z minionych 15-stu lat. Prezes Stowarzyszenia Franciszek Marszałek, podczas swojego przemówienia, podziękował wszystkim członkom zaangażowanym w projekty, inicjatywy społeczne oraz wsparcie. To był moment refleksji nad osiągnięciami, a jednocześnie mobilizacja do kolejnych wyzwań stojących przed Stowarzyszeniem.
 
Nie zabrakło również elementów kulturalnych. Członkowie Stowarzyszenia, dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Tomasza Chudego, mieli możliwość zwiedzenia Zrewitalizowanej Starej Kaflarni w Zdunach.
 
Warto wspomnieć, że Stowarzyszenie kończy już wdrażanie drugiej Lokalnej Strategii Rozwoju, dzięki której udało się zrealizować wiele przedsięwzięć podnoszących jakość życia na obszarach wiejskich. 2 stycznia 2024 roku planowane jest podpisanie umowy na realizację trzeciej Lokalnej Strategii Rozwoju z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, które reprezentować będzie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Członkowie Stowarzyszenia podkreślają doskonałą współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, szczególnie z Departamentem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które nadzoruje ww. Wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Wzajemne zaufanie i gotowość do współpracy są nieocenione i przyczyniają się do rozwoju naszej lokalnej społeczności.
 
Wszystkim członkom Stowarzyszenia życzymy kolejnych lat pełnych wspólnych sukcesów, wyzwań do pokonania i jeszcze głębszej wspólnoty. Jesteście niewątpliwie źródłem inspiracji dla innych, pokazując, że razem można osiągnąć znacznie więcej.