„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2024 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski”.

Fundacja Socjometr zaprasza na webinar!

Data publikacji:
„Socjologia Obszarów Wiejskich”.webp
W imieniu Fundacji Socjometr zapraszamy do udziału w webinarze inauguracyjnym cykl szkoleniowy „Socjologia Obszarów Wiejskich”.

Webinar odbędzie się 21 lutego o godzinie 10:00 i jest darmowy. Oprócz merytorycznego wykładu pn. „Podstawy socjologii wsi – wieś i obszar wiejski”, będziecie mogli Państwo dowiedzieć się na nim szczegółów na temat całego przygotowanego przez Fundację Socjometr kursu.


Kurs „Socjologia Obszarów Wiejskich” to cykl 12 spotkań w ramach których poruszane będą zagadnienia odnoszące się do przemian zachodzących na obszarach wiejskich, w tym np. rolnictwa, cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju, alternatywnych sieci żywności, kapitału społecznego i wyzwań, jakie stoją przed mieszkańcami wsi (szczegółowy program znajdziecie Państwo tutaj:  Program-kursu).

W ramach kursu, zostaną przedstawione zagadnienia, które pozwolą na szerokie spojrzenie na problemy obszarów wiejskich, poparte wiedzą naukową. Dzięki temu, osoby działające na rzecz obszarów wiejskich reprezentujące wszystkie sektory i branże, będą miały wgląd w różne perspektywy rozumienia wsi i jej specyfiki, co może przełożyć się na skuteczniejsze działania.


Forma prowadzenia kursu jest przystępna, dlatego zachęcamy do udziału zarówno pracowników instytucji publicznych, prywatnych i NGO, słowem wszystkich tych, którzy zawodowo, czy społecznie działają na rzecz obszarów wiejskich.
 
Zainteresowane osoby prosimy o rejestrację tutaj: https://forms.gle/wXGWBdVdHK9kvTNYA.